Filmy

Karlík a továrna na čokoládu

6. ledna 2010 v 16:54 | juliiii
Úžasně roztomilej a slaďoučkej film..a Johny je prostě skvělej!!..:)

http://www.prodvd.cz/images/filmyweb/karlikatovarna.jpg
Známý režisér Tim Burton přenáší svou pestrou obrazovou představivost do klasického příběhu Roalda Dahla Karlík a továrna na čokoládu o excentrickém výrobci čokolády Willy Wonkovi a Karlíkovi, dobrosrdečném chlapci z chudé rodiny, jenž žije ve stínu Wonkovi vyjímečné továrny. Wonka, dlouho odloučený od své vlastní rodiny, se rozhodne uspořádat celosvětovou soutěž, jejíž hlavní výherce se stane dědicem jeho sladkého impéria. Pět dětských šťastlivců včetně Karlíka nalezne Zlatý kupón v jedné z Wonkových čokolád a vyhraje tak exkurzi do legendární výrobny sladkostí, superstar, kterou neměl nikdo šanci spatřit více jak 15 let. Oslněný jedním pohledem za druhým je Karlík vtahován do Wonkova fantastického světa v tomto úžasném a neutuchajícím příběhu

Interview s upírem

23. listopadu 2009 v 20:46 | juliiii
naprosto super film..!! vážně! a pokud milujete upíry jako já, doporučuju!!:)Určitě koukněte na trailer viz. níže..:)
Jedné noci v San Franciscu čeká zdejšího novináře zvláštní setkání, interview mu poskytne muž jménem
Louis, který tvrdí, že žije už dvě stě let. Vypráví mu o dvou svých nejbližších. O Lestatovi, svém stvořiteli, a malé Claudii, pro kterou
je zabíjení jenom dětská
hra. Ti tři se nenávidí, milují
i potřebují. Život upírů je krutý a osamělý, Louis proto touží po setkání s dalšími
bytostmi svého druhu. Podaří se mu to až v Paříži... Irský režisér Neil Jordan zpracoval scénář, který podle své vlastní knihy napsala Anne Riceová, v současnosti nejznámější autorka upírských příběhů.

Správný ženský jsou do kulata(Real Women Have Curves)

12. listopadu 2009 v 21:49 | juliiii
Tenhle film sem viděla jednou když jsem měla opravdu velikou depresi..a když skončil byla sem najednou strašně veselá a radostná a chtělo se mi tancovat..takže, myslím si že ej to naprosto skvělej film kterej ukazuje pravou ženskou krásu..určitě všem doporučuji..navíc se u toho i pobavíte..:)
Ana( America Ferrera) je sebevědomá osmnáctiletá studentka střední školy, chystající se díky velké podpoře své učitelky studovat na univerzitě. Rýsuje se před ní úplně jiný život, než doposud poznaly všechny ženy z její rozsáhlé hispánské rodiny. Její matka se však nechce smířit s tím, že by je Ana opustila a narušila tak tradiční rodinné vazby. Nakonec musí pomoci své sestře, která pracuje v krejčovské dílně. Dostává se tak do prostředí frustrovaných, životem zklamaných žen. Její temperament, sebevědomí a hrdost jim dokáží, že v lidském životě je nejdůležitější osobitost a jedinečnost. Film se stal objevem na festivalu v Sundance, kde byl oceněn především režisérčin originální přístup k tématu dospívání a mezilidských konfliktů. Sociální témata nejsou těžkopádně a explicitně vysvětlována, naopak komediální rámec filmu jim dodává potřebné odlehčení.

Znovu 17

8. července 2009 v 16:27 | juliette
Naprosto úžasná komedie..musim teda uznat, že kdyby tam nehrál Zac asi by mě to nijak zvlášť nenadchlo, ale teď jsem do toho úplně zblázněná. On je tak kráásnej!!..v pondělí sme na tom s Ernuškou byly v kině a vracely sme se celý rozjařený!! Doporučuju!!!!!
Těsně před maturitou v roce 1989 je Mike O´Donnell (Zac Efron) hvězdou basketbalového týmu a čeká ho skvělá budoucnost. Ve chvíli, kdy se dozví, že se svou přítelkyní Scarlett čeká dítě, se však tohle vše rozhodne zahodit a zvolí rodinný život. O téměř dvacet let později má svá nejlepší léta nenávratně za sebou. Jeho manželství se Scarlett (Leslie Mann) se rozpadá, nevychází mu kariéra, jeho dospívající děti si o něm myslí, že je naprosto mimo a jediný, kdo mu rozumí, je jeho starý kamarád ze střední školy Ned (Thomas Lennon). Mike však dostane druhou šanci, a to když se jakýmsi zázrakem znovu ocitne v kůži sedmnáctiletého kluka... Ve snaze udělat některé věci jinak než před dvaceti lety však málem přijde o to nejlepší co ho v životě potkalo.

Andělé a démoni

18. června 2009 v 14:00 | juliette
Minulou středu jsem na tomhle filmu byla s Tikou..bylo to úžasný..Tom Hanks byl jako vždy skvělej..určitě všem doporučuju..a koukněte an trailer..:-)
Když Robert Langdon objeví důkazy o znovuobnovení starověkého tajného bratrstva známého jako Ilumináti - nejmocnější tajné organizace v historii - také čelí smrtelnému nebezpečí, které ohrožuje nejnenáviděnějšího nepřítele této tajné organizace: katolickou církev. Když se Langdon dozví, že hodiny na nezastavitelné časované bombě, kterou představují Ilumináti, pořád tikají, odlétá do Říma, kde spojí své síly s Vittorií Vetra, krásnou a záhadnou italskou vědkyní. Langdon a Vetra se vydávají na nepřetržitou cestu
a dobrodružstvím nabitou honičku odehrávající se mezi zapečetěnými kryptami, nebezpečnými katakombami, opuštěnými katedrálami a dokonce do srdce
nejuzavřenějšího trezoru na světě.Na své cestě
sledují 400 let staré starobylé symboly, které znamenají jedinou naději pro přežití Vatikánu.

Amélie z Montmartru (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain)

16. dubna 2009 v 17:41 | juliette
TAk jsem s ekonečně odhodlala dát sme taky moji milovanou Amélii :-) Tenhle film je strašně zvláštní a je tak ňák nevyjádřitelně kouzelnej!! Miluju ho...<3 a Audrey na tu roli je jako stvořená a sluší jí to tam :-)

Amélie žije v pařížské čtvrti Montmartre, která je světem sama pro sebe. Je číšnicí v místním bistru, nakupuje u místního zelináře, zdraví sousedy jako na malém městě
. V jejím životě se nikdy neudálo nic zvláštního, až na matčinu kuriózní smrt, nad níž Améliin tatínek stále truchlí. Amélie by asi zůstala smířená se svým osamělým údělem, kdyby jednoho dne neobjevila ve svém bytě ukrytý poklad v podobě staré krabice s památkami na dětství někdejšího nájemníka. Nejenže se Amélie rozhodne po letech doručit krabici jejímu majiteli, ale dospěje současně k poznání, že může pomáhat zlepšit a napravovat okolní svět. Když pak jednoho dne objeví člověka sbírajícího u nádražních fotoautomatů zahozené podobenky cizích lidí, Amélie se zamiluje. Trvá to ale ještě nějaký čas, než se seznámí
s Ninem a než mu dovolí rozšifrovat její tajemné zprávy
.

Čokoláda

16. dubna 2009 v 17:25 | juliette
Takže jak už sem se zmínila jsme tenhle filmík o výkendu opět zkoukla a vážně se mi moooc líbí :-) Vřele všem doporučuji, ale jak už řekla TisaKisa..bez cokolady v ruce na to nejde divat..jinak zesilite a vyrvete si vsechny vlasy :D:D Navíc tam hraje Juliette..mě se děsně líbí..je to typická francouzska..děsně lidí říká, že je podobná mí mámě tak doufám, že jsem po ní něco zdědila :-) jsem taková malá juliette sedláková :D:D..no a Johny...okouzlující..jak jinak :-)
Čokoláda je komedie o tom, jak jediné sladké sousto dokáže změnit člověka, lidské vztahy i celé město. Je příběhem pokušení, odříkání a otevření citům - komedií o vznikající maloměstské válce plné jiskrných vášní a strachu způsobených otevřením tajemného obchodu s čokoládou.
Děj začíná v tradiční francouzské vesnici, kde se za posledních sto let život vůbec nezměnil. Jednoho obyčejného dne se však ve městě objevuje cestovatelka Vianne Rocher (Juliette Binoche) a její dcera Anouk (Victoire Thivisol). Záhadná Vianne si otevře obchod s čokoládou plný neodolatelných sladkostí, které probouzejí u obyvatel města skryté chutě. Vianne má totiž tajemnou schopnost odhadnout soukromé vášně vesničanů a uspokojit je tím správným cukrovím, čímž se jí pomalu daří je přesvědčovat, aby se nebáli oddávat se svým vlastním pokušením. Brzy si Vianne získá dobrou pověst…..a nepřátele: poctivého místního šlechtice Comte de Reynaud (Alfred Molina). Reynaud je přesvědčen, že Viannina čokoláda zamává s městem a dočista podlomí jeho přísný zákon morálky. Postupně tak vznikne spor mezi těmi, kteří chtějí zachovat dosavadní způsob života, a těmi, kteří si chtějí užít chuť své nově objevené svobody. Vianne pomalu získává hluboký vliv na obyvatele vesnice, včetně sedmdesátileté Armande (Judi Dench) a její podivínské dcery Caroline (Carrie-Anne Moss); trpitelky Josephine Muscat (Lena Olin) a jejího britského manžela Serge (Peter Stormare). Vianne nenechá chladným ani dalšího neobvyklého příchozího, cestovatele na lodi Rouxe (Johnny Depp). Rouxovi se přitom konečně podaří probudit ve Vianne její vlastní skryté touhy: někomu patřit.

Elizabethtown

27. února 2009 v 20:08 | juliette
Naprosto kouzelnej film!! Viděla jsem ho tenhle tejden!! Fakt doporučuju :-) Jsou tam super písničky asi brzo přidám i Soundtrack:-)
Život hrdiny filmu Drewa Baylora (Orlando Bloom) se ale aktuálně ocitl v "hororové" fázi. Kvůli fatální chybě přišel o prestižní práci, dokonalou přítelkyni, a když má pocit, že už ho nic horšího potkat nemůže, sestřin telefonát mu oznámí úmrtí otce. Během smutné cesty do jeho rodného městečka Elizabethtown na pohřeb narazí Drew na sympatickou letušku Claire (Kirsten Dunst), která je doslova ztělesněný optimismus, a Drewovi dokáže, že štěstí lze nalézt i tehdy, kdy to vůbec nečekáte.

The Blair Witch Project

8. února 2009 v 14:06 | juliette
Nedávno jsme tenhle horor viděla a teda neměla jsme pak uplně nějlepší sny!! Nejhorší/ nejlepší je to, že vy vlastně furt nevíte a nechápete co se děje a je to natočeno tak realisticky,že opravdu nevíte jestli to není podle zkutečnosti!! Všem doporučuju!!

Na konci sychravého dne čeká zase noc a každá další je hroznější než ta předchozí. Jediné, co po nich zbylo je tento film.
Trojice mladých filmařů se vydává do marylandského lesa natočit dokument o čarodejnici z Blair. Historka sama příliš zajímavá není a tak se jí ambiciózní autorka Heather snaží zpestřit rádoby symbolickými záběry hřbitova a teatrálním předčítáním starých morbidních historek, ale selhává v práci s mapou a trojice mladých filmařů se tak ztrácí uprostřed depresivního podzimního lesa.
Navíc se začínají dít věci a je tu také záhadné zmizení jednoho z nich. Nekonečný strach a obrovská touha dostat se domů
ovládne zbylé členy štábu. Černý les pro ně ale chystá ještě jedno, poslední překvapení ...

Marie Antoinetta

10. ledna 2009 v 23:06 | juliette
Tak jsem před chvílí dokoukala Marii Antoinettu. Podle mě to byl moc pěkný film a hezky pojatý i když to režisérka občas pojala až moc moderně, kostými byly naprosto perfektní a krásné!!!
Svérázný autorčin pokus, jak aktualizovat známý historický materiál, nemůže nikomu zůstat lhostejný. Ve filmu Sophie Coppola se mísí fakta s melodramatem a postmoderně laděnou ironickou ódou na luxus, reklamy a módní značky. Dobová atmosféra plná obřadů a krinolín je záměrně narušována rockovou hudbou a královna je pojata jako hvězda a oběť showbyznysu. Není to příběh rozmařilé popravené královny, ale toho, co revoluční tragédii předcházelo. Marie Antoinetta postupně klouže do světa dortů, bot a briliantů, ze kterého pro ni není úniku.

Camp Rock

27. prosince 2008 v 21:35 | juliette
TAk jsem dneska na jetixu viděla Rock Camp ( je to ostuda, že teprve teď, ale u nás je to složitější, musíte s eo televizy rvát, ale dneska jsme si to vydupala :D:D) Joa jsme prostě musela vidět!! Nečekala jsem žádný zázrak, ale docela mě to příjemně překvapilo:-) Joe tam vypadal naprosto báječně!! :-) Tak tedy Camp Rock
Obyčejná holka žijící pro svůj sen. To je Mitchie (Demi Lovato). Jako každá dospívající dívka se chce v budoucnosti zabývat tím, co ji nejvíc baví. Hudbou. V každoroční letní akci "Camp Rock" vidí svou šanci. Hned na začátku se však objeví jeden velký zádrhel- nedostatek financí. Ale na obzoru je skvělá zpráva. Její matka získala místo šéfkuchařky v campu a Mitchie se má stát její "pomocnou sílou". Takže nyní si může začít užívat své nejlepší léto v životě. Pokusí se tu i přes svou trému všem "vytřít zrak" jako sólová zpěvačka. Ale bude ji to stát hodně úsilí. Mitchie naráží na hvězdu campu Tess spolu s jejími 2 kamarádkami. V této chvíli to vše začíná nabírat na obrátkách. Kolektiv zde tvoří "děti slavných osobností" zatímco Mitchie je naprosto obyčejná dívka. Mitchie se zamotává do kolotoče lží, když se pomocí výmyslů o jejím úžasném životě v Číně a matce, kterou vylíčila jako hlavní televizní hvězdu, dočká reputace a slávy, které se v campu drží. Jenže jak to tak bývá, vše co si Mitchie vysnila, se vzdaluje. Díky Tess se sice stala vokálistkou v pozadí, ale také je Tessiinou "posluhovačkou". Překvapením campu má být také slavná hvězda Shane Gray (Joe Jonas), který se zde má kvůli svým manýrům stát instruktorem. Ten ji zaslechne zpívat v kuchyni, ale neuvidí ji. Od té doby se ji snaží najít a podaří se mu to až na táborové pěvecké soutěži Teen Pop Star. Počáteční neshody nemění nic na tom, že se z nich stanou dobří přátelé. Jenže Mitchieny lži se nakonec provalí a Mitchie musí, jak už to tak většinou je, nést následky.

Stmívání

21. prosince 2008 v 17:21 | juliette
Takže jsme včera byla na Stmívání!§ JAko neni to žádnej Hollywoodskej trhák, ale líbilo se mi to! Chtěla bych být upírkou :-) Nechala bych se teda Edwardem klidne kousnout, kdyby me nezabil :-)

Stmívání

Bella byla vždy trochu jiná. Když se její máma znovu vdala, Bella se rozhodla sblížit se svým otcem a nastěhovala se k němu do malého deštivého městečka Forks bez toho, aniž by čekala, že se její život změní. Na první hodině v nové škole si k ní přisedne tajemný a okouzlující Edward Cullen, kluk, který je jiný než všichni, které doteď potkala. Ve škole se o něm šíří zvláštní zvěsti, stejně tak o jeho sourozencích, se kterými vždy sedává osamocený u jednoho stolu ve školní jídelně. I navzdory varování kamarádů Bellu Edward neskutečně přitahuje, zdají se jí o něm sny. Postupně začne mít však podezření, že Edward není úplně obyčejný kluk...
Fotky-> celý článek

Forrest Gump

1. června 2008 v 16:46 | juliette
Tohle je uplně skvělej film a patří do mích nejoblíbenějších! Všem ho doporučuju a kdo se na něj nepodívá tak o hodně přichází!! Tom Hanks je momentálně asi můj nejoblíbenější herec, myslím že zahraje všechno a v tomto filmu byl opravdu skvělej!! jak si všimnete na obrázku film dostal několik Oscarů!!
Když je Forrestu Gumpovi sedm let, má IQ pouze 75 a nechtějí ho přijmout do školy. Přesto se nakonec proutíká školou, jako hráč amerického fotbalu i univerzitou, potom peklem vietnamské války, stejně jako zoufalstvím nad matčinou smrtí. Svůj neustálými proměnami nabitý život spojí s několika lidmi: s kamarádkou ze školy Jenny, která pro něj zůstává celoživotní láskou. Potom s přítelem z vojny Bubbou, jenž dává směr jeho úvahám o lovu krevet, a také s poručíkem Taylorem, jemuž zachrání život ve Vietnamu. Dlouhá Forrestova pouť životními dobrodružstvími, od 50. do 80. let, je vyprávěna "bezelstným" pohledem hlavního hrdiny, který se setkává se slavnými lidmi (J. F. Kennedy, J. Lennon), ale sám zůstává nedotčen slávou.

Šifra mistra Leonarda

12. ledna 2008 v 20:33 | jůůůůlinka
Šifra mistra Leonarda
Vražedné tajemství zakódované do nejznámějšího Leonardova obrazu sahá až do dnešních dnů… Ve hře není nic menšího než svatý grál! Robert Langdon, uznávaný harvardský profesor náboženské symbolologie, pobývá služebně v Paříži, když v jeho hotelovém pokoji zazvoní telefon. Správce uměleckých sbírek v Louvru byl zavražděn. Co s tím má společného profesor historie? Důvod leží hned vedle mrtvého těla: nevysvětlitelná šifra, kterou tam policie objevila. Langdon se pouští do pátrání a k svému ohromení náhle vidí, že kamsi do temnot vede stopa zřetelných nápovědí, viditelných pro všechny, kdo vidět chtějí, obsažených přímo v díle geniálního Leonarda da Vinci. Do hry se zapojí také talentovaná odbornice na šifry a kódy, Sophie Neveuová, a na světlo vycházejí další záhadné souvislosti, naznačující spojení zavražděného s elitní společností, tajným řádem zvaným Převorství sionské, jehož členem byl kdysi i sám Leonardo.
Super film je teda hodne na pochopeni a hodne na historii, ale zbožnuju ho. Doporucuju!!!!!!!!!!

Svatý bič

27. října 2007 v 12:11 | jůůůůlinka
Svatý bič (A Saintly Switch)
Popis:
Manželé Dan a Sára Andersonovi mají sice dvě krásné děti, Clarka a Annette, přesto se věčně hádají a uvažují o rozvodu, protože se cítí nespokojení a unavení stereotypem života, neshodami i sexem bez vášně. Dan je fotbalista, stresovaný snahou oddálit blížící se konec sportovní kariéry, Sára se stará o domácnost. Děti jsou přesvědčeny, že všechny potíže plynou z toho, že oba jejich rodiče podceňují práci toho druhého i jeho roli v rodině. Když Dan dostane nové místo u týmu Saints, stěhuje se rodina do New Orleansu, kde koupí starodávný, ale značně zchátralý viktoriánský dům. Jednoho dne objeví Clark s Annette v podkroví knihu kouzel, kterou tu podle všeho hledá také jejich opatrovnice, místní voodoo kouzelnice, od níž ví, že dům kdysi patřil nejmocnější čarodějnici v kraji. Protože se Andersonovi hádají stále více, rozhodnou se je děti zachránit a vysloví zaklínadlo. Druhý den se Dan probudí v těle Sáry a Sára zase v jeho... Oba se snaží vzniklou situaci zamaskovat tak, aby nikdo nic nepoznal, a musí proto jeden druhého zastoupit i v jeho práci. Zatímco Sára chodí v Danově těle na tréninky, Dan v těle Sáry se stará o rodinu, a protože se necítí dobře, jde k doktorovi, který zjistí, že je v jiném stavu.
Časem se zdá, že výměna těl oběma prospívá v manželství i mimo něj. Sára tak pocítí zodpovědnost za rodinu, Dan zase pozná, co sebou přináší těhotenství, zabezpečení hladkého chodu rodiny, běžné domácí práce nebo zlobící děti. Zatímco Sářina povaha a nový přístup k tréninku povzbudí mužstvo natolik, že hráči jdou od jednoho vítězství k dalšímu, Dan se sbližuje s dětmi, učí se jak udržet dům v pořádku a jiné, doposud nepoznané věci. Také postupně oba začínají chápat, na co si ten druhý v hádkách stěžoval. O osm měsíců později se fotbalové mužstvo chystá k mistrovskému utkání. Pokud tým vyhraje, nebude si Dan už nikdy muset dělat starosti s penězi nebo s věčným stěhováním. Právě v tomto okamžiku se také potomci svěřují, že ve výměně těl mají prsty. Kouzlo se jim však zrušit nepodaří. Nepomůže jim ani opatrovnice, podle níž kouzlo pomine v okamžiku, kdy oba rodiče opravdu porozumí jeden druhému. Současně je upozorní, že v knize je varování - pokud se jim kouzlo nepodaří zrušit před narozením dítěte, stane se trvalým. Téže noci, se Dan a Sára omluví jeden druhému a políbí se. Další den si hráči okamžitě všimnou rozdílu v Danově chování…
Upesuper film, naprosto me dostal, neni to zadnej Hollywoodskej trhák ale je fakt super!!! Doporučuju!!! Fakt boží!!!¨
 
 

Reklama